Categories
Uncategorized

Туш та чорнило: чорні рідини для каліграфії

Друзі, давайте поговоримо про чорні рідини для каліграфії?

Здебільшого, коли говорять про каліграфію, чорнило та туш, то люди не дуже розуміють, яка різниця між цмим рідинами.

Тому я зробила невеличкий тест-порівняння чорнил, китайської туші, акрилових чорнил та гуаші для каліграфії гострим пером, де спробувала трохи розкрити ці відмінності.

Чорнило Pelikan 4001.
Чорнило перш за все вважається рідиною для заправляння автоматичних інструментів для письма: перових ручок, паралель пенів, брашпенів із резервуаром.
Пігмент у чорнилах дуже дрібний, це наче підфарбована водичка, тому чорнила не забивають систему подачі чорнил.

Але ж кольорова палітра чорнил зазвичай ширша, ніж у туші, тому каліграфи використовують чорнила і для каліграфії гострими та пласкими перами. І це не заробоняється, але треба розуміти, що нажимні лінії в такому випадку можуть розтікатися (адже перові ручки утворюють тільки ненажимні тонкі лінії), тому вам треба обирати більш якісний папір для письма чорнилом.

При тому чорнило трохи гірше тримається на пері, немов постійно скочуєтсья.
Також чорнило просочуєтсья всередину паперу, тому на рихлому папері та на папері низької якості може розтікатися.

Також чорнило може давати або не дуже насичений колір, або, якщо це чорне чорнило, мати холодний, або теплий відтінок.

Китайська туш. На відео я писала Kuretake sumi ink та D.K.Art&Craft.
Обидві туші для мене не дуже відрізняються. Куретаке дає трохи тоншу тонку лінію та трохи більше блищить після висихання.
Туш краще тримаєтсья на пері, якщо довго писати, то може трохи накипати на перо, тож час від часу рекомендую протирати перо змоченою спиртом серветкою.

Раніше туш вироблялася із сажі. Сама по собі туш має значно крупніший пігмент, тому лишаєтсья на поверхні паперу, а не просочується всередину. Тому на товстих паперах можна обережно виправити недоліки за допомогою леза. Але при цьому ж не рекомендується тушшю заправляти автоматичні інструменти, бо туш всередині засохне і все, інструмент стане непридатним для користування.

Туш менш вибаглива до якості паперу, тож частіше початківцям рекомендується брати саме туш. Але туш/китайська туш має обмежений спекрт кольорів. Якщо не говорити про акрилові туші та чорнила, то це чорний колір та туш цинобрового (червоно-помаранчевого) кольору.

Професійна гуаш Royal Talens Gouache Extra Fine.
Так, писати каліграфію можна не тільки тушшю. Якщо нам хочеться кольорів, то можна сміливо користуватися гуашшю. Наприклад, професійною гуашшю Royal Talents, яка гарно виглядає і на світлому, і на темному папері.

Акрилові чорнила Bombay India ink Dr.Ph.Martins.
Гарний приклад акрилових чорнил, які дають в міру товсті тонкі лінії, гарно сходять з пера і не швидко починають засихати на пері. Час від часу треба прочищати перо спиртом. Водостійке і дає змогу писати або на складних поверхнях, або після висихання розмивати папір.

Горіхові чорнила у кристалах.
Ці чорнила хоч і не чорного кольору, але вони зовсім іншої консистенції, ніж звичайні чорнила і добре підходять для каліграфії. Тонкі лінії дають півпрозору лінію, а нажими в залежності від консистенції розведених чорнил – коричні, чи темно-коричневі.

Відео-огляд, у якому я писала рідними рідинами на трьох видах паперу ви можете переглянути у відео нижче: